Bramy Hormann Inowrocław

Nowoczesne, eleganckie, praktyczne

Bramy garażowe

Bramy marki Hormann można podzielić na kilka sposobów. W ofercie bram garażowych znajdują się bramy drewniane, bramy stalowe, jak i aluminiowe. Brama garażowa może otwierać się w sposób skrzydłowy, uchylny, bądź przesuwny. Wybór odpowiedniej bramy powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji oraz rozmiarów garażu. Istotne znaczenie ma również kształt wycięcia na bramę. 

Bramy Hormann w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie)

Nasza firma oferuje szeroki wybór bram Hormann wraz z montażem oraz usługami serwisowymi na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od lat zajmujemy się sprzedażą bram garażowych, bram wjazdowych, bram przesuwnych, bram segmentowych oraz bram na pilota w Inowrocławiu. Dobierzemy odpowiednią bramę pod wymiar twojego garażu, bądź wjazdu na teren posesji. 

Bramy Hormann to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa i komfortu. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie spełniające Twoim oczekiwaniom.

Bramy segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce. Konstrukcja ta zapewnia maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Bramy garażowe segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym i zapewniają do 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne. Posiadają też trwale elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i z czterech stron optymalnie uszczelnia bramę.

Bramy uchylne marki Hörmann to gwarancja najwyższej jakości, bezpieczeństwa i komfortu obsługi. Ich atutem jest też atrakcyjne, niebanalne wzornicto. Szeroki wybór ciekawych wzorów oraz bogata oferta akcesoriów do bram uchylnych pozwolą Państwu idealnie dobrać bramę do swojego garażu. Kolorystyka bram stalowych jest niezwykle bogata. W wersji standardowej występują w kolorze białym, 7 korzystnych cenowo kolorach preferowanych oraz niemal 200 kolorach z palety RAL (z wyjątkiem kolorów perłowych, świecących i metalizujących). Bramy z wypełnieniem z litego drewna wykonane są ze świerku skandynawskiego lub świerku kanadyjskiego.

Garażowa brama rolowana RollMatic otwiera się pionowo, dzięki czemu niemal w ogóle nie zajmują miejsca w garażu.
Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim.
Nie ma znaczenia, czy kształt otworu garażu jest prostokątny, skośny, zakończony łukiem segmentowym czy półkolistym. Brama podsufitowa RollMatic OD przekonuje minimalną ilością miejsca wymaganego pod nadprożem i idealnie nadaje się do modernizowanych ciasnych garaży.

Boczne bramy segmentowe Hörmann to bramy garażowe do zadań specjalnych, znajdujące zastosowanie w nietypowych i wymagających sytuacjach montażowych. W przeciwieństwie do garażowych bram uchylnych, segmentowych czy rolowanych brama tej konstrukcji otwiera się nie w górę, lecz na bok. Dzięki temu zyskujemy miejsce nad bramą garażową, które możemy wykorzystać do przechowywania różnych przedmiotów.

Boczne bramy segmentowe znajdą także zastosowanie w budynkach, których konstrukcja (nachylenie dachu, niskie nadproże, rury) uniemożliwia zamontowanie pozostałych rodzajów bram.

Boczna brama segmentowa zbudowana jest z paneli typu Sandwich o grubości 42 mm, które dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną, wzmacniając przy tym całą konstrukcję bramy oraz gwarantując jej cichą i bezawaryjną pracę.

Jeśli ważny jest dla Państwa elegancki wygląd bramy garażowej, wybór bramy z profili aluminiowych będzie strzałem w dziesiątkę. Bramy z profili aluminiowych są dobrą alternatywą dla zamkniętych bram segmentowych i znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest doświetlenie garażu lub lepsza wentylacja boksów w garażu zbiorczym. Połączenie ramy aluminiowej z dużym przeszkleniem sprawia, że wygląd bramy jest bardziej harmonijny a garaż lepiej doświetlony. Dzięki bardzo odpornej na zarysowania i dostępnej tylko w firmie Hörmann powłoce Duratec przeszklenia są niezwykle wytrzymałe.

Brama skrzydłowa pozwala na wykorzystanie całego wnętrza garażu, ponieważ otwiera się na zewnątrz. W przypadku bramy dwuskrzydłowej możliwe jest otwarcie obu lub tylko jednego skrzydła. Zapewnia to wygodne przechodzenie, a w dłuższej perspektywie chroni bramę, ponieważ podczas np. wyprowadzania roweru nie trzeba otwierać i zamykać całej bramy.

Podział skrzydeł bramy DFT 42 na skrzydło przechodnie oraz stałe zależy wyłącznie od Klienta. Aby brama była stabilna także podczas złych warunków pogodowych, wzmocniona została od dołu dwoma dodatkowymi ryglami. Zabezpieczenie przeciwwłamaniowe stanowi zamek na wkładkę patentową, a wypełnienie segmentów bramy o grubości 42 mm zapewnia dobrą izolację cieplną.

Brama segmentowa, czy uchylna?

Zasadnicza różnica pomiędzy bramą segmentową, a uchylną wynika z ich konstrukcji. Brama segmentowa złożona jest z kilku, połączonych ze sobą części (segmentów). Są one złączone ze sobą w taki sposób, by zapewnić szczelność ale jednocześnie zwiększają elastyczność bramy, ułatwiając jej ruch po prowadnicach. Brama uchylna to zazwyczaj jeden, kompletny element. Otwieranie się bramy uchylnej wymaga większej przestrzeni, ponieważ stalowe elementy nie uginają się. Dla osób, którym zależy na wolnej przestrzeni pod sufitem alternatywnym rozwiązaniem będzie boczna brama segmentowa, zawijająca się na wewnętrznej ścianie bocznej garażu. Najlepiej różnice obrazują poniższe nagrania.

Brama segmentowa

Brama uchylna

Boczna brama segmentowa

Bramy Hormann - oferta 2021

Materiały video - bramy Hormann Polska

ADRES

Mikorzyńska 16
88-100 Inowrocław

IN-GO PACZKOWSKI

Autoryzowany serwis Hormann i Licencjonowany Partner Nice.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ

52 353 74 35 bramy@inowroclaw.info.pl